AGAT-y I ICH CZAR

Przed wielu laty Andrzej Rosiewicz śpiewał o urodzie i wdzięku polskich kobiet

Wśród nich były zapewne Agaty, które jak pozostałe panie ze słowiańskimi korzeniami mogły urokiem swym i powabem przyprawić o szybsze bicie niejedno męskie serce.
Jednak teraz, tutaj chciałbym opowiedzieć więcej o Agacie. Nie o kobiecie, a o bardzo urokliwym półszlachetnym kamieniu. Kamieniu, który od najdawniejszych czasów uchodził za kamień mistyczny, magiczny i leczniczy. W najstarszych zapiskach można przeczytać wzmianki o tym, że uważano go za amulet chroniący przed piorunami, ogniem i jadowitymi owadami oraz przed demonami.
W średniowieczu medycy zalecali go jako skuteczny lek na choroby gorączkowe, infekcje, bezsenność i lunatyzm. Ponoć wędrujący przez górskie i pustynne drogi kupcy trzymali go w ustach, bowiem delikatne ssanie gasiło pragnienie. Współcześnie litoterapeuci stosują go w schorzeniach skóry, bólach głowy i na ukąszenia owadów. Agatowe plastry czy okruchy pomagają pozbyć się kleszczy i łagodzą skutki ukąszeń przez pszczoły, osy lub komary.
Agat zalecany jest ciężarnym, gdyż zapobiega poronieniom i sprawia, że dziecko prawidłowo się rozwija. Oczywistym jest również jego zbawienne oddziaływanie na narządy płciowe kobiet i mężczyzn.
Co ciekawe mężczyźni, którzy będą agat nosili w kieszeni marynarki czy tez spodni mogą zawsze liczyć na powodzenie u płci pięknej.

Najciekawszym z agatów jest agat mszysty, w którym prześwitują drobne skamieniałe mchy i rośliny. W dawnych czasach kamień ten uważany był za klejnot wróżek i jasnowidzów. Każdy szanujący się wróżbita nosił na palcu kamień z agatem mszystym, a każda wróżka czy jasnowidząca miała na szyi korale z tego minerału.
Agat mszysty pomaga również rozwijać dar jasnowidzenia.

Agat mszysty przyciąga do człowieka spokój i siłę oraz daje równowagę i harmonię nawet rozchwianym osobowościom.
Szeroka gama agatów i plastrów agatowych czeka na Państwa w

EZO-CUD Księgarnia Galeria.

Zapraszamy.

AGAT-y I ICH CZAR

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach i ofertach specjalnych w sklepie Ezo-Cud.pl