Agnihotra

Agnihotra to uzdrawiający ogień pochodzący ze starożytnej nauki Ajurwedy. Jest to proces oczyszczania atmosfery przy użyciu specjalnie przygotowanego ognia wykonywanego codziennie o wschodzie i zachodzie słońca.

Dobroczynne efekty Agnihotry pomagają zredukować stres, poprawiają stan zdrowia i podnoszą poziom energii. To proste i jednocześnie silne narzędzie używane jest na całym świecie przez ludzi w wielu różnych środowiskach. Przynosi niezwykle pozytywne rezultaty i pomaga transformować ludzkie życie oraz uzdrawiać planetę.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek ludzkość potrzebuje narzędzia, które pomoże oczyszczać atmosferę, uprawiać czystą żywność oraz powrócić do stanu równowagi i harmonii ze wszystkimi istotami żywymi wraz z naszą Matką Ziemią. Agnihotra jest uzdrawiającym narzędziem, dzięki któremu można to osiągnąć.

Transformujący wpływ Agnihotry został udokumentowany w licznych badaniach naukowych, osobistych doświadczeniach oraz świadectwach na całym świecie. Jest to uzdrawiające narzędzie, które może używać każdy, bez względu na rasę, wyznania czy religię. Przeprowadzone zostały badania w zakresie dobroczynnego wpływu Agnihotry na życie roślin i  ludzkie zdrowie, na oczyszczanie atmosfery jak również w sferze psychoterapii. 

Pochodzenie Agnighotry:


Agnihotra pochodzi z Wed, starożytnej wiedzy zapisanej w Sanskrycie. Sanskryt jest wysoko rozwiniętym i złożonym językiem uważanym za matkę wszystkich języków indoeuropejskich. Mówi się, że informacje zawarte w Wedach są wiedzą objawioną, która przekazywana była ustnie przez tysiące lat, zanim została zapisana w pisemnej wersji Sanskrytu ok. 1500 r p.n.e.

W Wedach już przed tysiącami lat opisana została skomplikowana fizyka naszego wszechświata, nawet tak dokładne szczegóły jak budowa atomu. Metody osiągania wyższych stanów świadomości, życie w harmonii z naturą i techniki oczyszczania atmosfery również zostały podane w Wedach.

To właśnie z tych pokładów wiedzy pochodzi starożytna nauka o oczyszczaniu przez ogień. W starożytnych czasach szczególne ceremonie ognia były wykonywanie w wielu kulturach na całym świecie, m.in. przez Indian Hopi, Majów, szamanów syberyjskich. Agnihotra jest  przywróconą wiedzą o ogniach, którą stosować może każdy bez względu na pochodzenie.

 

Jak przygotowana jest agnihotra?


Ogień przygotowuje się w małej miedzianej piramidce o określonym kształcie i rozmiarze. Spalanym materiałem jest brązowy ryż, suszony nawóz krowi oraz ghee (klarowane, niesolone masło).

W czasie wschodu i zachodu słońca wypowiedziane zostają mantry, a do ognia wrzucona mała ofiara z ryżu i ghee.

Podczas wschodu i zachodu wiele elektryczności, eterów i subtelnych energii emanuje ze słońca i zalewa ziemię, tworząc efekt powodzi w miejscu gdzie geograficznie następuje wschód słońca.

W czasie Agnihotry gromne ilości energii gromadzą się wokół miedzianej piramidki. Tworzy się pole magnetyczne, które przyciąga życiodajną energię słońca i kreuje biorezonans, a ten oczyszcza atmosferę z zanieczyszczeń i neutralizuje szkodliwe promieniowanie.

Kluczowym elementem Agnihotry są wypowiadane mantry. Sanskryt jest językiem czystej wibracji, który nigdy nie był powszechnym językiem żadnej kultury. Kiedy są wypowiadane mantry wschodu i zachodu słońca, w piramidce tworzy się rezonans, który zostaje wyrzucony do atmosfery przez ogień.


Zalety stosowania Agnihotry:

Agnihotra redukuje stres i napięcie umysłu. Regeneruje komórki mózgowe, odnawia skórę i oczyszcza krew.

Produkuje duże ilości jonów ujemnych, które odżywiają atmosferę. Neutralizuje bakterie chorobotwórcze

Dym Agnihotry w porównaniu z każdym innym rodzajem dymu ma całkowicie przeciwne działanie. Wdychany przenika do krwioobiegu i poprawia krążenie, tonizuje układ nerwowy i przywraca harmonię w ciele.

Zbawienny wpływ Agnihotra ma również na rośliny i zwierzęta.

Jeżeli rośliny znajdują się w atmosferze Homa, gdzie utrzymywane są wibracje palonego w piramidzie ognia Agnihotry, to można nawet zauważyć ich wzrost oraz wzajemną komunikację. Rośliny czerpią odżywienie z atmosfery Homa, stają się szczęśliwsze i dobrze rosną

Podczas wykonywania Agnihotry dym  gromadzi z atmosfery cząsteczki szkodliwego promieniowania i na subtelnym poziomie neutralizuje ich promieniotwórcze działanie. Nic nie jest niszczone a raczej zmienione

W czasie Agnihotry wokół roślin tworzy się pole energetyczne tzw. aura. Takie rośliny stają się silniejsze i bardziej odporne na choroby

Kiedy ogień wygaśnie, energia zostaje zamknięta w uzyskanym popiele. Popiół ten używany jest do przygotowania wielu różnych leków

Działań Agnihotry, oprócz tych wymienionych jest ich o wiele więcej.

 

Zapraszamy do KSIĘGRNIA GALERIA CUD po agnihotrę do domowego użycua z instrukcją jej stosowania.

 

Źródło: https://agnihotra.pl/pl/co-to-jest-agnihotra/

Agnihotra

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach i ofertach specjalnych w sklepie Ezo-Cud.pl